רדיו ירושלים

רדיו ירושלים 101 fm החדש

 

תחנת רדיו ירושלים היא תחנת רדיו אזורית של ירושלים והסביבה תחנה זו הוקמה ב-3 לספטמבר 1995
תוכן התחנה שילב בתוכו תכנים כגון:חדשות,ספורט,בידור ותוכניות מוזיקה מגוונות.
במסגרת ה"שירותרום"(גיוס כספים למען חיילים)בשנת 2006 השתתפה התחנה ביום שידורים מיוחד למען גיוס תרומות למען חייל צבא הגנה לישראל.
בנוסף הפעילה התחנה מכללה לרדיו,קורס רדיו לנוער ולמבוגרים אשר אותם מרכז מוטי פרנסיס.
בסגרת המכללה שהוקמה ישנם חוגים מגוונים שניתן לקחת אשר מלמדים מגוון רחב של תחומי רדיו כגון:מושגי רדיו,ערכת מוזיקה והתאמתה לתוכניות השונות,טכנאות שידור,הגשת תוכניות,קרינות ועוד.
נכנס לתוקף ב-4 בפברואר 2007 לוח שידורים חדש ,שבמסגרת לוח זה הופסקו שידורים המכילים תכנים סינדיקציים.

במסגרת לוח השידורים החדשים הוכנס לתוכניות בכול שעה עגולה מבזק חדשות שהופעל ע"י חדשות ערוץ 10, בנוסף לכך בכל שעה נכנס מבזק של אתר חדשות הספורט one אשר מביא לנו את המבזקים החמים בחדשות הספורט.
בתחנה ישנם שדרני רדיו רבים אשר הבולטים מבינהם הם, ירון אילן מגיש התוכנית ריח מנטה, אלעד עמדי עם תוכניתו "התוכנית של עמדינה",גד ליאור כתב "ידיעות אחרונות", רינת מצליח כתבת חדשות ערוץ 22,הרב אורי זוהר ועוד רבים מהטובים שיש.

בעקבות המכרז הופסקו השידורים באוגוסט 2009 אך חזרו לאחר שקבוצת "רדיו הבירה" בראשות ג'קי בן זקן קיבלה זיכיון והחלה את שידוריה שוב ב1 בספטמבר 2009 ,קיום התחנה משדרת בתדר101FM
בירושלים וסביבתה ובתדר 89.5FMבבית שמש, רדיו ירושלים רדיו איזורי
התחנה משדרת וממוקמת ברחוב פייק קינג 34 בשכונת תלפיות שבירושלים.

אחד הדברים הבולטים בתחנת רדיו מאז עברתה לג'קי בן זקן הוא הגדלת התוכניות מיזרחיות וחיזוק הזמר המיזרחי בירושלים שבראשם יושב ירון אילן מגיש ריח מנטה ואלעד עמדי מגיש"התוכנית של עמדינה".
במסגרת תוכניתו ריח מנטה של ירון אילן ניתן להבחין במאפיין החזק של הזמר הים תיכוני בתוכניתו שמים דגש על מתן הזדמנות לאמנים לא מוכרים ניתן לראות זאת עם הרזומה של אלו שרשמו בתוכנית את הופעתם הראשונה ובינהם :שרית חדד,מושיק עפיה,שלומי סרנגה,מאיה בוסקילה ועוד.
כמו כן הצמד סטאלוס ואורן חן חברו לראשונה כצמד בתוכנית ובעקבות החיבור שנחל הצלחה רבה הוציאו לאור כעשרה תקליטים כצמד.
התוכנית הצליחה גם ברדיו והיתה להצלחה מסחררת גם בעולם הטלויזיוני קיום משודרת בערוץ 24
במסגרת תוכניתו "התוכנית של עמדינה" הצליח אלעד עמדי להכניס פן אחר לעולם הרדיו בדרכו המקורית והמפתיעה הוא הביא בתוכניתו המשלבת בתוכה הומור סאטירה שעשונים נושאי פרסים ותחריות של אומנים מתחילם בתוכניתו נותן אף הוא במה לאומנים שרק מתחילים את דרכם ונותן כבוד רב לאומנים הגדולים בזכות המאזינים הרבים לתוכניתו הפכה התוכנית להצלחה גדולה.

101 fm

רדיו ירושלים 101 fm הישן