רדיו גלגל"צ

רדיו גלגל"צ

רדיו גלגל"צ, על מנת להאזין לרדיו גלגל"צ

השם של תחנת הרדיו "גלגל"צ" הוא הלחמה של המילים – "גלגל" ו-"גל"צ" ההצעה הייתה של "מירב מיכאלי".

תחנת רדיו גלגל"צ הוקמה בחודש אוקטובר 1993 והיא תחנת רדיו אשר הוקמה תחת תחנת הרדיו השניה בישראל "גלי צה"ל", גלגלץ היא תחנת הרדיו השניה אשר ארגון צה"ל אחראי עלייה, אחראי על הקמתה הוא יצחק רבין ז"ל שר הביטחון בזמנו. מטרתה הגדולה של תחנת גלגל"צ היא ליהיות תחנה אשר פונה לנהגים ומגבירה את הידיעה לבטיחות בדרכים. התחנה פונה לקהל יעד שונה מאשר תחנת גלי צה"ל, אבל שניהם פועלות תחת אותו מערך לוגיסטי וטכני. רדיו גלגל"צ הדגיש את עצמו כרדיו אשר מדווח כל הזמן על דיווחי תנוע ולכן היה לרדיו "תנועה" (הראשון בישראל כמובן), לפי סקרים שבצעו מספר ארגונים האחראים על כך עולה כי רדיו גלגל"צ הוא הרדיו המואזן ביותר במדינה, עוד עולה מסקרים כאלו ואחרים כי תחנת רדיו גלגל"צ רדיו ישראלי כי היא התחנה האהובה ביותר על חיילי צה"ל ורמה של פי ארבע יותר מכל תחנת רדיו אחרת. רדיו גלגל"צ היא תחנת רדיו ישראלי גדולה וחזקה ביותר בזכות כמות האזנה שיש לה, ולכן זה טוב ובריא שהם דואגים לפן של בטיחות בדרכים, כתחנה המואזנת ביותר בישראל יש בכוחה לשנות דברים וכך היא עושה מרגע שהיא עלתה לאויר, כל הזמן מדווחת דיווחי תנועה ומקבלת עדכונים מהנהגים בכבישים, בטלפון 1-800-800-918 שהפך לטלפון המוכר ביותר של התחנה.

השדרנים בתחנה חלקם הגדול חיילים בשירות סדיר הוכשרו כקריינים בגלי צה"ל, מפקד תחנת גלי צה"ל (וגם גלגל"צ כמובן) – יצחק טוניק, מנהלת תחנת גלגל"צ – דלית עופר, המפיק הראשי שהוא גם סגן מנהלת – עומר בן רובי, מפיקה ראשית – נטע גל, מנהל מוזיקלי – אור צלקובניק.

גלגל"צ היא תחנת רדיו אשר מספקת המון תוכניות מוסיקה מהארץ ומהעולם על מנת להנעים את זמנם של מאזיני הרדיו התחנה היא תחנה כלל ארצית אשר יש לה מספר רב של תדרים ברחבי הארץ. תוכנית מוכרות של תחנת רדיו גלגל"צ הן לדוגמא "אחד אחד" תוכנית הרדיו אשר פועלת כמצעד כאשר המאזינים בוחרים חמישה שירים מתוך רשימה של שלושים דרך אתר האינטרנט של התחנה, שידורי המצעד "אחד אחד" מתבצעים ביום חמישי בין השעות 13:00 ל- 16:00, עוד תוכנית מאוד מוכרת של התחנה היא התוכנית היומים ימי א' עד ד' כולל היא תוכנית "הבחירות" בין השעות 13:00 ועד 16:00 התוכנית משדרת שירים שהמאזינים בחרו דרך אתר האינטרנט של התחנה, בנוסף לתוכניות אלו יש את המצעד השנתי, כמו המצעד שמתבצע בכל שבוע יש מצעד שנתי של רדיו גלגל"צ ושם המאזינים בוחרים את השיר הטוב ביותר של השנה הזמר והזמרת הטובים של השנה, בשנת 2010 התבצע מצעד העשור שבו זכה הזמר המזרחי הראשון והזמרת המזרחית הראשונה במצעד זה, כזמרי העשור, שרית חדד ואייל גולן שני זמרי מוזיקה מזרחית מהטובים ביותר בארץ זכו לפרגון הגדול הזה.

תדרי גלגלץ ברחבי הארץ :

  •  רדיו גלגל"צ במרכז הארץ – 91.8 FM
  • רדיו גלגל"צ בירושלים והסביבה –  FM 93.9
  • רדיו גלגל"צ בחיפה והגליל המערבי – 107 FM
  • רדיו גלגל"צ באצבע הגליל ובית שאן – 104 FM
  • רדיו גלגל"צ בבאר שבע והנגב – 99.8 FM
  • רדיו גלגל"צ במצפה רמון ואילת – 106.4 FM